Jak wybrać igły dziewiarskie

Jak wybrać igły dziewiarskie

Jak wybrać igły dziewiarskie

Aby uzyskać doskonały wynik, konieczne jest prawidłowe dobranie igieł do przędzy o określonej grubości i teksturze.

Druty dziewiarskie są wykonane z szerokiej gamymateriały: drewno, metal, kość i plastik. Każda z nich ma zalety i wady. Na przykład plastikowe i drewniane szprychy są bardzo wygodne i lekkie, ale bardzo często się wyginają i łamią. Szprychy, wykonane z aluminium, mogą matować lekkie nici. Najsilniejsze są stal, ale są cięższe niż wszystkie powyższe. Produkty z puszystych nici nie są zalecane do robienia na drutach drewnianych igieł, ponieważ przędza przylega do powierzchni, ale jest to bardzo wygodne do dzianin z włókien syntetycznych i bawełnianych.


Co to są druty do robienia na drutach

Szprychy mogą mieć otwarte i zamknięte końcówki. Na otwartych szprychach obie strony są ostre, bardzo wygodne na drutach skarpety, rękawiczki lub rękawiczki. Przy zamkniętych szprychach na jednym końcu znajduje się ogranicznik. Dzianiną dużych części. 

Do tworzenia dużych elementów dzianych - spódnic, swetrów, czapek - najczęściej używa się okrągłych igieł do robienia na drutach, połączonych liną lub innym elastycznym materiałem, przyprawa jest podzielona na liczby, z których każda odpowiada średnicy narzędzia. Musisz je znać, aby wybrać odpowiedni drut na wybraną przędzę. 

Podstawową zasadą jest to, że cieńsze nici, cieńsze igły i odwrotnie Zalecana liczba szprych wskazana jest na etykiecie pasma przędzy. Możliwe jest jednak owijanie cienkiej przędzy grubymi drutami, dzięki czemu tkanina będzie się luźna. 

Ta metoda nadaje się do produkcji szali, szali lub pajęczyn. A jeśli zrobi się na drutach cienkimi igiełkami z gęstej przędzy, to drutowanie okaże się sztywne i nieelastyczne. Ta metoda nadaje się do robienia czapek, pannamaków i spódnic.


Jak wybrać idealne igły do ​​robienia na drutach

Aby nić mogła łatwo przesuwać się nad szprychami podczaspracują, muszą być gładkie i proste. To znacznie ułatwi robienie na drutach. Dotknij wskazówek. 

Nie powinny być ani zbyt ostre, ani głupie. Ostre końce mogą uszkodzić palce lub pękniętą przędzę, co zepsuje wygląd gotowego produktu, a dzianie z tępymi końcami jest bardzo trudne do zdzierania, trzeba zastosować nadmierną siłę, z pętlami rozciągniętymi.


Add Comment